فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد فرهادی شامگاه سه شنبه در مراسم ضیافت افطار رییس جمهوری با اساتید دانشگا ه ها که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، با ارایه آماری از وضعیت آموزش عالی کشور گفت: در حال حاضر یک هزار و 794 موسسه آموزش عالی در کشور فعالیت می کنند که 149 مرکز از این تعداد شامل دانشگاه ها می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون 776 پژوهشگاه و پژوهشکده، 36 پارک علم و فناوری،150 مرکز رشد علمی و یک هزار و 500 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارند و علاوه بر این، برای تاسیس شرکت های دانش بنیان، چهار هزار تقاضا وجود دارد.

فرهادی تعداد کل دانشجویان کشور را چهار میلیون و 600 هزار نفر و کل اعضای هیات علمی دانشگاه ها را بیش از 70 هزار نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد، 2 میلیون و 700 هزار دانشجو و 28 هزار و 500 عضو هیات علمی در دانشگاه های دولتی کشور فعالیت دارند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه سخنان خود، برنامه های این وزارتخانه را حول سه محور اصلی تحول دانشگاه ها به دانشگاه های کارآفرین، ارتقای دوره های بین المللی دانشگاه ها برای جذب دانشجویان خارجی و همچنین مشارکت در ایجاد فناوری خلاقیت بخش – مربوط به حوزه اقتصاد مقاومتی– ذکر کرد.

مراسم ضیافت افطار رییس جمهوری با اساتید دانشگاه ها با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رضا فرجی دانا و محمد فرهادی وزیران سابق و کنونی علوم، تحقیقات و فناوری، حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی و تعدادی از روسای دانشگاه ها، اساتید و پزشکان کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

منبع:خبرگزاری ایرنا