فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

سرپرست دانشگاه پیام نور، با بیان اینکه آزمون‌های کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه در ۲ گروه برگزار خواهد شد، گفت: در این دوره بیش از ۸۰ هزار نفر شرکت کرده و حدود ۱۷ هزار نفر پذیرفته می‌شوند.

محمدعلی سرلک سرپرست دانشگاه پیام نور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، همزمان با برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه (نوبت پانزدهم) با بیان اینکه آزمون با نظم بسیار بالا و خیلی خوب برگزار شده است، گفت: امروز شاهد برگزاری این آزمون در 5 گروه آزمایش، فنی و مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی، هنر و علوم پایه هستیم و باید از برگزار کنندگان مخصوصاً سازمان سنجش و همکاران دانشگاه پیام نور و حراست که به خوبی برای برگزاری این آزمون برنامه‌ریزی کردند تشکر کنم.

سرلک خاطرنشان کرد: در این دوره از آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور بیش از 80هزار نفر شرکت کرده‌اند که حدود 17 هزار نفر پذیرفته می‌شوند و از این تعداد 12هزار و 600نفر به شیوه آموزشی، پژوهشی و حدود 4هزار نفر به شیوه الکترونیک پذیرفته خواهند شد.

سرپرست دانشگاه پیام نور در ادامه گفت: این آزمون در 101 شهر و 118 حوزه امتحانی برگزار خواهد شد و همه 31 استان کشور میزبان برگزاری آزمون هستند.

سرلک ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده نتایج این آزمون که امروز شاهد برگزاری آن هستیم در اواخر مرداد اعلام خواهد شد و پذیرفته‌شدگان از ابتدای مهرماه 94 در کلاس حاضر می‌شوند.

سرپرست دانشگاه پیام نور تأکید کرد: ظرفیت نسبت به سال قبل تقریباً مشابه است و ما در آزمون‌های ارشد و دکترا بنا نداریم دانشجو بپذیریم زیرا ظرفیت ما تکمیل است.

وی تصریح کرد: داوطلبان چندین برابر ظرفیت ما هستند و طبق برنامه کیفی کم پذیرش کردیم اما با کیفیت و دانشجویانی که خروجی ما هستند نشان می‌دهند. آزمون‌های ما از کیفیت بالایی برخوردار است.

سرپرست دانشگاه پیام نور اضافه کرد: امسال بر مبنای آخرین رتبه‌بندی پایگاه استنادی جهان اسلام دانشگاه پیام نور به مدد آزمون متمرکز، منبع‌محور بودن و استفاده از فناوری‌های جدید و زیرساخت‌های پیشرفته‌ای که فراهم کرده موفق شد رتبه یک کیفیت خدمات آموزشی را در بین دانشگاه‌های کشور به همراه دانشگاه شریف و دانشگاه علوم پزشکی کسب کند و جزء 10 دانشگاه برتر کشور در رتبه دهم از نظر پژوهشی باشد که این بیانگر کیفیت بالای آموزشی ما است.

منبع: خبرگزاری فارس