فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

رئیس اداره ارزشیابی و اعتبار بخشی دبیرخانه شورای تخصصی پزشکی وزارت بهداشت گفت: لرستان یکی از محروم‎ترین استان‎های کشور است که باید مورد حمایت همه جانبه مسئولین استانی و کشوری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر علی صفوی نائینی در صدر هیاتی سه نفره برای ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی به لرستان سفر کرده بود با اشاره به محرومیت عمیق لرستان، افزود: در زمینه تحقق عدالت در سلامت در سطح کشور جای کار فراوان وجود دارد.

وی اظهار کرد: تجربه نشان می‎دهد پیشرفت کشورهای توسعه یافته حاصل سرآمدی در آموزش است و منابع معتبر علوم پزشکی که امروز مرجع آموزش دانشجویان پزشکی است نیز مربوط به همین کشورها است و ایران اسلامی که گنجینه ناب استعدادهای درخشان و نبوغ سرشار است می‎تواند با برنامه‎ریزی اصولی و توسعه آموزش به قله‎های پیشرفت و توسعه دست یابد همان‎گونه که در طول سال‎های گذشته که با وجود محدودیت و تحریم‎ها به افتخارات بزرگی نائل شده است.

رئیس اداره ارزشیابی و اعتبار بخشی دبیرخانه شورای تخصصی پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به محرومیت مزمن لرستان در زمینه توسعه آموزش پزشکی، تصریح کرد: هدف و قصد مسئولین وزارت بهداشت این است که با حمایت مسئولین استانی و کشوری به لرستان کمک بشود تا این محرومیت و عقب‎افتادگی جبران شود و اعطای مجوزهای ایجاد دستیار تخصصی در رشته‎های مختلف با توجه به استعداد و امکانات نیروی استانی در این زمینه، امری ضروری است.

لازم به‎ذکر است، در این برنامه دکتر صفوی و هیات همراه ضمن برگزاری نشست‎های متعدد، از مراکز آموزشی درمانی شهید رحیمی، شهدای عشایر، شهید مدنی، خیریه عسلی و اعصاب و روان بازدید کرده و امکانات و زیرساخت‎های موجود در دانشگاه را بررسی کردند.

منبع:خبرگزاری ایسنا