فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر اعلام کرد: با توجه به تخلیه خوابگاه پسرانه تجریش، سال آینده برای تامین خوابگاه دانشجویان جدید با مشکل مواجه خواهیم بود.

دکتر محمدرضا خلیلی در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا درباره وضعیت فعلی خوابگاه های این دانشگاه گفت: مالک خوابگاه پسرانه تجریش دستور تخلیه آن را داده است و دادگاه اجاره سنگینی تعیین کرده که دانشگاه نمی تواند آن را پرداخت کند و لذا مجبوریم آنجا را تخلیه کنیم. از 230 دانشجوی ساکن در این خوابگاه، اکثر آنان دانشجوی دکتری و فوق لیسانس هستند که باید بتوانیم اسکان آنها را تامین کنیم.

وی راه حل احتمالی بیرون آمدن از مشکل کنونی را تعمیرات خوابگاه ها دانست و اظهار کرد: احتمالا ظرفیت یکی از خوابگاه ها را زیاد کنیم که دانشجویان خوابگاه تجریش آنجا ساکن شوند.

معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه سال آینده برای تامین خوابگاه دانشجویان جدید با مشکل مواجه خواهیم شد، ادامه داد: تقریبا سه خوابگاه را باید در تابستان تعمیرات اساسی کنیم که شامل دو خوابگاه دخترانه و یک پسرانه می شود که حدود 700 تا 800 میلیون تومان بودجه برای تعمیرات و بازسازی نیاز داریم.

خلیلی افزود: دانشگاه حق صرف بودجه برای خرید خوابگاه یا زمین را ندارد، لذا یا باید خوابگاه خیرساز باشد و خیرین در ساخت آن کمک کنند و یا اینکه فردی زمینی یا ملکی به ما بدهد که بتوانیم از آن برای ساخت خوابگاه استفاده کنیم.

وی همچنین با اشاره به تعطیلی خوابگاه متاهلی جمهوری خاطرنشان کرد: می خواستیم این خوابگاه را که ملکی قدیمی و در منطقه تجاری بود تبدیل به احسن کنیم که با مسائل حقوقی و .. مواجه شد و حل این مسائل زمان می برد. احتمالا خوابگاه متاهلی رسالت به جمهوری منتقل می شود .

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات موجود، در دفترچه کنکور اعلام کردیم که تنها به 50درصد از متقاضیان خوابگاهی بر اساس رتبه‌ها می توانیم خوابگاه بدهیم و بقیه باید از خوابگاه های خودگردان استفاده کنند. البته برای خوابگاه دختران مشکل نداریم و ظرفیت آنها مناسب است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که خیرین برای کمک در ساخت خوابگاههای این دانشگاه اقدام مناسبی انجام دهند.

منبع:خبرگزاری ایسنا