فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به منطقی کردن ظرفیت پذیرش دانشجو گفت: از مجموع ۹ هزار دانشجوی این دانشگاه کمتر از ۶ درصد شهریه پرداز هستند و ۲۷ درصد در تحصیلات تکمیلی حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم گرامیداشت مقام استاد و هشتمین جشنواره آموزشی استاد شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز گذشته با حضور مسئولین دانشگاه، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اساتید، اعضای هیات علمی و فرهیختگان دانشگاه در مرکز همایش های علمی برگزار شد.

در این مراسم دکتر طاهره چنگیز معاون آموزشی دانشگاه با ارائه گزارش یکساله ای از فعالیتهای دانشگاه در حیطه آموزش و فرآیندهای هشتمین جشنواره آموزشی شهید استاد مطهری در دانشگاه گفت: اولویت های اقداماتی مجموعه مدیریتی دانشگاه طی یکسال گذشته در دانشگاه، انتخاباتی شدن روسای دانشکده ها، ترمیم فوق العاده جذب اعضای هیات علمی، به روز کردن حق التدریسی ها و پرداخت معوقه ها و تدوین دستورالعمل هایی در خصوص بکارگیری اعضای بازنشسته هیات علمی جهت خدمات مشاوره ای در زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و خدمات تخصصی بوده است که در همین راستا ۱۰ نفر از اعضای فرهیخته و بازنشسته دانشگاه، به دامن فعالیت های دانشگاه بازگشتند.

معاون آموزشی دانشگاه از افزایش تعداد اعضای هیات علمی در دانشگاه خبر داد و گفت: مجموع تعداد هیات علمی از ۷۱۴ نفر به ۷۵۷ نفر رسیده است که این افزایش تاثیر بسزایی در نسبت دانشجو به استاد و تعدیل و منطقی شدن بار کاری اعضای هیات علمی را داشته است.

وی همچنین در خصوص منطقی کردن ظرفیت پذیرش دانشجو تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حدود ۹۰۰۰ دانشجو دارد که از مجموع اینها کمتر از ۶ درصد از دانشجویان، شهریه پرداز هستند و ۲۷ درصد آنها را دانشجویان تحصیلات تکمیلی شامل می شوند و این رقم، رقم قابل توجهی است.

چنگیز در خصوص برنامه های آموزشی افزود: علیرغم مشکلات فراوان در راه اندازی رشته ها، طی یکسال گذشته توانستیم ۳ رشته در مقطع Ph. D و ۵ رشته در مقطع کارشناسی ارشد را مجوز گرفته و در دانشگاه راه اندازی کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه نیز بحث آموزش الکترونیکی در دانشگاه را مطرح و افزود: امیدوارم با بهره بردن از امکانات الکترونیک دانشگاه، آموزش الکترونیکی را با توجه به اعتبارات خوبی که از سوی وزارت متبوع اختصاص یافته، سرلوحه مباحث آموزشی خود قرار دهیم.

وی در خصوص فرآیند برگزاری هشتمین جشنواره استاد شهید مطهری در سطح دانشگاهی و کشوری گفت: در مجموع ۷۳ فرآیند دریافت شد که پس از سنجش، ارزشیابی و اثربخشی آموزشی، ۶ فرآیند به عنوان فرآیند برتر به وزارت بهداشت معرفی و ۶ فرآیند نیز به عنوان فرآیند برتر در دانشگاه انتخاب شده است.

منبع: خبرگزاری مهر