فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

عضو هیات علمی دانشگاه لرستان گفت: ضرورت دارد که گزینش شخصیتی، ملاک جذب اساتید در دانشگاه‎ها قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، نامداری در جلسه حلقه صالحین بسیج اساتید دانشگاه لرستان، افزود: معیارهای و شیوه‎های که در حال حاضر برای جذب اعضای هیات علمی وجود دارند کافی نیستند از این‏‎رو ضرورت دارد که در کنار دیگر گزینش‎ها، گزینش شخصیتی نیز به عنوان یکی دیگر از معیارهای جذب مورد توجه قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت جامعه ما از لحاظ معیشتی و اقتصادی وضعیت سیاه و خرابی نیست و در واقع می‎توان این مشکلات را با تقویت اعتماد به نفس در دانشجویان حل کرد با این حال اگر استادی از حیث شخصیتی نتواند این حس اعتماد به نفس را در دانشجویان تقویت کند مسلم است که مشکلات پابرجا خواهند ماند.

این استاد دانشگاه یادآور شد: از این‎رو ضرورت دارد گزینش شخصیتی به عنوان یکی دیگر از ملاک‎های جذب اساتید مورد توجه قرار بگیرد.

این عضو هیات علمی استاد را مهمترین رکن دانشگاه دانست و تصریح کرد: هدف دانشگاه ایجاد شغل نیست؛ بلکه افزایش آگاهی‎های اجتماعی است.

نامداری با اشاره به اینکه موقعیت اجتماعی یک استاد دانشگاه در غرب با هیچ شغلی قابل مقایسه نیست، اضافه کرد: ارزش یک استاد و یک دانشجوی دکترا در غرب با توجه به ارزشی که برای علم قائل هستند مشکلات فراوانی که دارند بسیار بالا است و این در حالی است که علم‏‎آموزی تاکید دین ما است.

وی گفت: اثرگذاری استاد تنها نباید محدود به دانشگاه باشد بلکه باید نمود بیرونی داشته و برای جامعه نیز الگو معرفی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا