فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات از راه اندازی 15 گرایش جدید فنی مهندسی در این واحد خبر داد.

به گزارش خبرگاری مهر، امیر مسعود رحمانی در خصوص سیستم آموزشی واحد علوم تحقیقات گفت: برنامه آموزشی توسط مدیران گروه، متناسب با رشته های زیر مجموعه و پیش بینی تعداد دانشجویان در رشته های جدید، مطابق با آخرین سرفصل مصوب دانشگاه آزاد اسلامی و وزرات علوم، تحقیقات و فناوری تهیه می شود.

وی افزود: بیش از ۱۵ گرایش جدید در سال تحصیلی جدید در واحد علوم و تحقیقات به منظور ارتقاء کیفیت آموزش و نیاز جامعه و علاقه مندی داوطلبان راه اندازی می شود، راه اندازی رشته های مهندسی برق در گرایش های میکرو الکترونیک، الکترونیک دیجیتال و الکترونیک ابزارهای نیمه هادی، مهندسی عمران گرایشهای آب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی خاک، مهندسی علوم و تکنولوژی پلیمر، مهندسی ورزش در مقطع ارشد در چندین گرایش و مهندسی هسته ای گرایش مواد و چرخه سوخت هسته ای، مهندسی عمران آب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی پلیمر در مقطع دکتری از جمله رشته های مد نظر این دانشکده است که در صورت تصویب از سال تحصیلی جدید اقدام به پذیرش دانشجو خواهد شد.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات با اشاره به اینکه گرایش‌های رشته مهندسی ورزش در مقطع ارشد برای اولین بار است که در ایران در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی خواهد شد، گفت: مهندسی ورزش رشته ای چند نظمی (بین رشته ای) و در برگیرنده رشته های مهندسی پزشکی، نساجی، برق، کامپیوتر و مکانیک است که سرفصل این رشته در تمامی گرایشهای آن توسط دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات ارائه شده است.

رحمانی افزود: برای هر یک از دروس که در سر فصل مصوب رشته تعریف شده است، طرح درس توسط استاد مربوطه مشخص و در سایت دانشکده فنی و مهندسی قرار داده شده است تا دانشجویان موضوعات درس را بتوانند پیش از اخذ درس بررسی کرده و پس از ارائه درس نیز موضوعات تدریسی را دنبال کنند.

وی با اشاره به اینکه تنها مرکز تحقیقاتی موجود در دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات مرکز تحقیقات فناوری ارتباطات پیشرفته است، افزود: متأسفانه به دلیل مشکلات ساختاری و بروکراسی اداری و مستقل نبودن مرکز از نظر مالی، این مرکز در حال حاضر فعال نیست، به عنوان مثال برای مکاتبات با مراکز صنعتی ابتدا باید نامه را به دانشگاه ارسال کنیم و سپس دانشگاه نامه ای به مراکز صنعتی بدهد، این بروکراسی اداری این شبهه را در بین مراکز صنعتی ایجاد می کند که مراکز تحقیقاتی واحد علوم و تحقیقات استقلال لازم را ندارند. بهترین راه عملکرد مستقل مراکز تحقیقاتی واحد با نظارت کلی واحد است.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه در حال حاضر دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات دارای دو مجله فارسی زبان مهندس عمران با درجه علمی–پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مجله انگلیسی زبان journal of advances in computer engineering and technology است، گفت: علاوه بر این دو مجله سعی بر راه اندازی مجلات تخصصی دیگری در رشته های فنی و مهندسی این دانشکده داریم که از آنجمله می توان به مجله ای در زمینه هسته ای اشاره کرد.

وی افزود: در هر سال تعداد زیادی مقاله  ISI و ISC  یا علمی پژوهشی توسط اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی ارائه می شود، آمار مقالات ارائه شده در سال ۱۳۹۳ به تعداد بیش از ۱۵۰ ISI و ۲۰۰ ISC و علمی و پژوهشی است.

منبع:خبرگزاری مهر