فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی، با اعلام اینکه سقف شهریه مدارس غیردولتی مقطع ابتدایی ۵ میلیون تومان است، گفت: برخی مدارس بیش از این مبلغ را دریافت می کنند که برخورد جدی خواهد شد.

مرضیه گرد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شهریه مدارس غیر دولتی اظهار کرد: شهریه مدارس غیر دولتی در هر شهری سقف مشخص دارد.

وی افزود: اگر مدرسه ای امکانات خوب و شرایط مناسب دارد به استناد آن نباید مدرسه ای که فاقد آن شرایط است همان شهریه را از خانواده ها دریافت کند.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی تصریح کرد: بر اساس الگو شهریه انتظار داریم شهریه مدارس غیر انتفاعی متغییر باشد. به محض ابلاغ اطلاعات مدارس غیر انتفاعی از سوی استان ها کف و سقف شهریه ها را از طریق اداره کل سازمان ابلاغ خواهیم کرد.

گرد بیان کرد: مدارس غیر انتفاعی در دوره دبستان نباید بیش از ۵ میلیون تومان شهریه دریافت کنند اما متاسفانه گزارش هایی داشته ایم که بیشتر از سقف تعیین شده هم از خانواده ها پول دریافت کرده اند.

وی تصریح کرد: تاکنون بنا به شرایطی برخی از مدارس اقداماتی که مطلوب اولیا بوده است اما مد نظر آموزش و پروش نبوده را انجام داده اند که به طور جد وارد این قضیه شده ایم امسال قطعا با متخلفین برخورد جدی خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر