فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010
بوشهر – مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه پیام نور گفت: ۷۰۰ هزار نفر در دانشگاه‌های پیام‌نور کشور تحصیل می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حاجی حسینی ظهر چهارشنبه در جمع مسئولان دانشگاه پیام نور عسلویه اظهار داشت: تلاش‌های بسیار زیادی به منظور توسعه کیفی دانشگاه پیام نور در سطح کشور صورت گرفته است و طرح‌های مختلفی در این راستا اجرا می‌شود.

وی به رتبه نخست دانشگاه پیام نور در بخش کیفیت دانشگاه‌های جامع کشور اشاره کرد و ادامه داد: مباحث آموزشی به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار است و مدیریت دانشگاه پیام نور بر این موضوع تاکید ویژه‌ای دارد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به افزایش تمایل افراد به حضور در دانشگاه پیام‌نور، اضافه کرد: ۷۰۰ هزار نفر در دانشگاه‌های پیام‌نور کشور تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به سیستم یکپارچه و گسترده دانشگاه پیام‌نور، بیان داشت: برگزاری آزمون‌های الکترونیک در دانشگاه پیام‌نور توسعه یافته است و بسیاری از واحدهای دانشگاه‌ها به این امکان تجهیز شده‌اند.

لزوم توسعه رشته‌های تحصلات تکمیلی

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز بر لزوم تلاش دانشگاه برای آماده‌سازی دانشجویان برای بازار کار تاکید کرد و بیان داشت: دانشگاه پیام نور در سال‌های اخیر گام‌های مهم را برای توسعه علمی برداشته است.

مهدی یوسفی خواستار توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پیام نور عسلویه شد و گفت: زیرساخت‌های علمی در دانشگاه پیام نور عسلویه باید توسعه یابد و ما در این راستا آماده همکاری هستیم.

تلاش برای بهبود کیفیت آموزش

سید یونس محمدی رئیس دانشگاه پیام نور عسلویه نیز از تحصیل سه هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور عسلویه خبر داد و گفت: یکی از موضوعاتی که بر آن تاکید داریم، بهبود کیفیت آموزش است که در این زمینه به دستاوردهای خوبی نیز دست یافته‌ایم.

ارائه آموزش‌های متناسب با نیاز منطقه

مدیر طرح های مهندسی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز در این نشست اظهار داشت: این سازمان برنامه‌های بسیار مهمی در زمینه آموزش دارد و ارائه آموزش‌های متناسب با نیاز منطقه ویژه پارس یکی از اولویت‌ها است.

سید محی الدین جعفری همچنین به اهمیت بسیار بالای آموزش و پژوهش اشاره کرد و ادامه داد: یکی از برنامه‌های بسیار مهمی که در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر اجرا شده است، طرح نخبه پروری سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است که نقش بسیار مهمی در راهیابی دانش‌آموزان این مناطق به دانشگاه‌های معتبر خواهد داشت.

منبع:خبرگزاری مهر